Urodziny Gdyni – lata dwudzieste, lata trzydzieste

Urodziny Gdyni Plakat druk.cdr
Data rozpoczęcia: 11 Lutego 2023, godz. 13.00
Czas trwania: 4:00 godz.

10 lutego 1926 roku Gdynia uzyskała prawa miejskie. Urodziny naszego miasta to wyjątkowy moment, w którym rokrocznie przypominamy o fenomenie budowy okna na świat II RP, będącego spełnionym marzeniem o Polsce na morzu. Z tej okazji nie zabraknie ciekawych wydarzeń, które zaplanowano z myślą o mieszkańcach i miłośnikach Gdyni. Tradycyjnie odbędą się również oficjalne, miejskie uroczystości i urodzinowa sesja Rady Miasta. Świętowanie zacznie się już
4 lutego, jednak najwięcej będzie się  działo od 10 do 12 lutego.

„Urodziny Gdyni – lata dwudzieste, lata trzydzieste”

Jedną z atrakcji z okazji 97. rocznicy nadania Gdyni praw miejskich będzie wydarzenie pt. „Urodziny Gdyni – lata dwudzieste, lata trzydzieste” organizowane 11 lutego 2023 roku (w godz. 13:00 – 17:00) w Polsat Plus Arena Gdynia. Tegoroczna edycja Urodzin Gdyni będzie szczególna, bowiem zostanie zrealizowana po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią.

Motywem przewodnim będą lata dwudzieste i trzydzieste, a program i atrakcje przygotowano przede wszystkim z myślą o gdyńskich seniorach.

Od godz. 13.00 do godz. 16.30 będzie działać strefa urody i zdrowia. Wszyscy chętni będą mogli tam m.in. skorzystać z porad podologa, dietetyka, fizjoterapeuty czy kosmetologa, a także zbadać poziom cukru i ciśnienia. Zaplanowano również warsztaty kreatywne w klimacie lat dwudziestych i trzydziestych.

Nie zabraknie też strefy foto oraz kawiarni.

Główną atrakcją będzie koncert pt. „Już nie zapomnisz mnie…”, który rozpocznie się o godz. 15.45. Ze sceny wybrzmią największe przeboje lat dwudziestych i trzydziestych. Wykonają je artyści z Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.

Wstęp bezpłatny, ale obowiązują wejściówki. Zaproszenia będzie można odbierać od 1 lutego w Centrum Aktywności Seniora (ul. 3 Maja 27).

Mile widziane elementy ubioru z epoki.

Na wydarzenie zaprasza prezydent Gdyni Wojciech Szczurek