GDYNIA OPEN 2016

baner-250-376
Data rozpoczęcia: 24 Lutego 2016, godz. 10.00

Nadchodzi chwila, na którą czekają wszyscy sympatycy snookera – już 23 lutego w hali Gdynia Arena rozegrane zostaną pierwsze mecze jedynego w Polsce profesjonalnego turnieju snookerowego Gdynia Open 2016.
ET Gdynia Open to turniej organizowany przez firmy World Snooker oraz AC Event Agata Czerwińska. Jest ostatnim etapem serii Kreativ Dental European Tour 2015/2016, którą zakończy Players Tour Grand Final w Manchesterze z udziałem dwudziestu czterech najlepszych zawodników cyklu.
254! Rekord frekwencji pobity
Do turnieju Gdynia Open zapisało się aż 254 zawodników, w tym 101 profesjonalistów i 153 amatorów. To największa liczba uczestników podczas jednego turnieju w całej serii Kreativ Dental European Tour! Kwalifikacje rozpoczną się już we wtorek i wyłonią 27 amatorów, którzy dołączą do rozgrywek w turnieju głównym.
8 mistrzów świata i legendy snookera
Wśród zapisanych nie zabrakło wielkich gwiazd światowego snookera – w Gdynia Arenie zagra aż ośmiu mistrzów świata, w tym aktualny obrońca tytułu, Stuart Bingham. Będą również jego najwięksi rywale, którzy sięgali po tytuł najlepszego zawodnika globu: Mark Selby, Shaun Murphy, John Higgins, Ken Doherty, Mark Williams, Peter Ebdon oraz Graeme Dott. Na liście startowej jest także wielu innych znakomitych zawodników, jak Judd Trump, Ding Junhui, Marco Fu, Barry Hawkins, Stephen Maguire, Thepchaiya Un-Nooh czy rewelacja ostatnich turniejów – David Grace.
Znani polscy zawodnicy
W Gdyni pojawią się także znani z polskiego podwórka zawodnicy, między innymi były profesjonalista Kacper Filipiak, dwunastoletni mały gigant Antoni Kowalski, aktualny mistrz kraju Adam Stefanów czy znany z anteny Eurosportu komentator Rafał Jewtuch. W sumie w kwalifikacjach wystartuje 32 reprezentantów naszego kraju.

gdynia-open-blue

6 dni wielkiego snookera w Gdynia Arenie
Rozgrywki kwalifikacyjne rozpoczną się we wtorkowe popołudnie, a zakończą w czwartek. Wstęp na eliminacje dla kibiców jest bezpłatny. W piątek 26 lutego wystartuje turniej główny – pierwszego dnia zagra pierwsza połowa drabinki, a w sobotę druga. W niedzielę szesnastu najlepszych zawodników powalczy o zwycięstwo w Gdynia Open 2016. Początek gier w sobotę i niedzielę o godzinie 9.30, w niedzielę o 10.00. Finał zaplanowano na niedzielę, 28 lutego, na godzinę 20.00.
Relacje telewizyjne obejmują trzy dni turnieju głównego (26-28 lutego). Czas antenowy to ponad 20 godzin transmisji live w stacji Eurosport, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Retransmisje emitowane są również w telewizjach azjatyckich, między innymi: Beijing TV, Lioaning TV,GDTV, SBS, SkyNet, Truesport, Now TV, OSN.
Pełna hala wrażeń
Impreza cieszy się ogromnym zainteresowaniem kibiców. Grono miłośników snookera w naszym kraju szybko rośnie,
a Gdynia Open to dla polskich fanów najlepsza okazja, aby ze światowym snookerem spotkać się na żywo. Jest to wyjątkowo atrakcyjne wydarzenie, ze względu na obecność gwiazd największego formatu i możliwości spotkania ich oko w oko. Od początku istnienia imprezy zaobserwowany został wzrost frekwencji o 20%, a w tegorocznej edycji organizatorzy spodziewają się przybycia około 4000 widzów, w tym ponad 1400 na sam finał. Podczas imprezy w hali przewidziano atrakcje dla najmłodszych, spotkania z gwiazdami oraz sesje szkoleniowe dla sędziów.
Snookerowa stolica Polski
Wydarzenie odbędzie się w Gdyni po raz czwarty. Partnerem strategicznym turnieju jest Miasto Gdynia, sponsorem tytularnym serii European Tour jest firma Kreativ Dental.