2nd Gdynia Rhythmic Stars

1559721832470_Plakat  GRS&BJC_2019
Data rozpoczęcia: 21 Czerwca 2019, godz. 15.30

Gdynia po raz kolejny jest miesjcem spotkania ze światową gimnastyką artystyczną. W najbliższych dniach (21-23czerwca) organizatorzy:  SGA  Gdynia i UKS Jantar Gdynia wraz z Prezydentem Miasta oraz GCS zapraszają na Międzynarodowe Zawody w gimnastyce artystycznej do HALI ARENA w Gdyni. Zawody składają się z dwóch turniejów :

Rhythmic Stars – turnieju Międzynarodowej Federacji Gimnastycznej FIG. W ramach tych zawodów zobaczymy zmagania 117 zawodniczek z 16 państw.

Drugim z konkursów jest Baltic Junior Cup – zawody przeznaczone dla juniorek oraz młodszych zawodniczek, uprawiających tak  piękną a zarazem wymagającą dyscyplinę sportową. W Baltic Junior Cup wystąpi 105 zawodniczek.

W ciągu trzydniowego turnieju będzie można zobaczyć występy indywidualne zawodniczek, które zaprezentują się w widowiskowych układach z przyborami gimnastycznymi – piłką, maczugami, wstążką, obręcz i skakanką. Dodatkowo – po raz pierwszy w ramach przeprowadzonego w Gdyni turnieju będzie można zobaczyć występ narodowych drużyn w układach zbiorowych. Obok polskiej reprezentacji wystąpi między innymi  reprezentacja Włoch,Azerbejdżanu, Bułgarii, czy Izraela .

Zapraszamy na niezwykłe zawody i wielkie święto gimnastyki.