Bal Karnawałowy

plakat_bal_2015
Data rozpoczęcia: 31 January 2015, godz. 09.00
Czas trwania: 14:00 godz.

Z okazji urodzin miasta Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek zaprasza wszystkie dzieci w dniu 31 stycznia do GDYNIA ARENA (ul. Kazimierza Górskiego 8) na wielki karnawałowy bal przebierańców „W krainie Śpiącej Królewny i dzielnego Królewicza”.

Jak co roku hala GDYNIA ARENA zamieni się w najradośniejsze miejsce w Gdyni, a niepowtarzalną atmosferę bajkowego dworu wyczarują artyści Grupy Teatralnej Sceny 138), którzy przedstawią widowisko na motywach „Śpiącej Królewny” w reżyserii Tomasza Podsiadłego.Królewna skaleczy się ostrym wrzecionem i zapadnie w głęboki sen. Czy znajdzie się kochający książę, który będzie w stanie przebudzić ją z długiego snu? Czy Królewna go pokocha? Czy baśń doczeka się szczęśliwego zakończenia?

Karnawałowe rytmy w tańcu i śpiewie zapewni młodzież uczestnicząca w programie „Gdynia po godzinach”, dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury, instruktorka ZUMBY oraz instruktorzy ze szkoły tańca Salsa Kings, którzy nauczą tanecznych kroków nawet najbardziej opornych. Zaprezentuje się również młodzież biorąca udział w I Przeglądzie Piosenki Młodzieżowej pt. „Gdynia Uśmiechnięta”.

Na wszystkie dzieci czeka moc atrakcji! Wśród nich warsztaty zajęć kreatywnych, warsztaty z robotyki, pokazy edukacyjne, dmuchane zjeżdżalnie, czytanie bajek i wiele innych. Ponadto każdy maluch będzie mógł udoskonalić swój kostium o bajkowy makijaż i fryzurę.

Na tych którzy nie zdążyli, którzy nie zdążyli przygotować przebrania przed balem, będą mogli na miejscu wypożyczyć kostium w promocyjnej cenie.

Wstęp na bal jest bezpłatny, ale biletowany. Rejestracja na stronie www.gdyniarodzinna.pl zostanie uruchomiona 20 stycznia 2015r.

Na balu dzieci mogą przebywać wyłącznie pod opieką uprawnionych osób pełnoletnich.

Dla każdego dziecka upominek!

W programie:

- Spektakl „Śpiąca Królewna” w wykonaniu Grupy Teatralnej Sceny 138 reżyserii Tomasza Podsiadłego, działającej przy Centrum Kultury w Gdyni;
– I Przegląd Piosenki Młodzieżowej “Gdynia Uśmiechnięta” zaprezentują piosenki z filmów dla dzieci;
– występ młodzieży z programu „Gdynia po godzinach” działającego w Zespole Szkół nr 14 w Gdyni – „Luz”, „Wiercipięty” i „Granda”;
– występy artystyczno-wokalne dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni;
– pokazy ZUMBY;
– profesjonalna mini sesja zdjęciowa “zmień się w postać Śpiącej Królewny i Królewicza”;
– pokazy i nauka kroków z Cheerleaders Junior;
– warsztaty plastyczne: zdobienie zamku oraz komnaty Śpiącej Królewny kwiatami, przygotowywanie lusterek, różdżek;
– zwierzątka z baloników;
– pokaz taneczny w wykonaniu Salsa Kings,
– malowanie twarzy;
– dmuchane zjeżdżalnie;
– warsztaty tworzenia maskotek;
– sala głośnego czytania bajek i tworzenia zakładek do książek;
– sala gier, w której odbędą się warsztaty z robotyki – „Wstęp do Małego Konstruktora”, „Mały Konstruktor”, „Liga Robotyki” oraz warsztaty z grami planszowymi;
– kabiny do robienia wesołych zdjęć.

I to wszystko przygotują dla Was:

- Cafe Księgarnia Vademecum Fundacja Vademecum;
– Miss Betty Studio;
– Centrum EduFun;
– Akademia Rękodzieła Deco Hobby ;
– Bajkowo;
– Playground Cafe;
– Edu Robot;
– Slow Cafe;
– Family World;
– Kolorowe Czuprynki;
– Centrum EleFun;
– Empik School;
– Galeria Malucha Fundacja Bomalihu;
– Kuźnia Talentów Centrum Wychowania przez Sztukę;
– Lilki Szpilki;
– Salsa Kings;
– Trefl.