Games Clash Masters

gcm-plakatA2
Data rozpoczęcia: 21 Września 2019, godz. 12.00

Zbliża się Games Clash Masters, czyli największy festiwal esportu w Gdyni

Od 21 do 22 września Gdynia Arena gościć będzie fanów i najlepszych graczy Counter-Strike: Global Offensive z całego świata. Osiem drużyn z całego świata zmierzy się o trofeum i 100.000 dolarów. Kibice zbiorą się na trybunach, aby w niepowtarzalnej atmosferze śledzić pełne emocji, niepowtarzalne rozgrywki. Polskę reprezentować będą drużyny Aristocracy, Illuminar Gaming oraz x-kom AGO. Wśród zagranicznych zespołów zobaczymy Furię z Brazylii, BIG z Niemiec, Avangar z Kazachstanu oraz Sprout z Niemiec.

Turniej to dwa dni pełne emocji nie tylko dla fanów esportu, ale każdego kto zdecyduje się bawić na wydarzeniu. Poza efektowną sceną i meczami na najwyższym poziomie, na uczestników czeka festiwal foodtrucków oraz wiele dodatkowych stref i atrakcji. Będzie to także okazja do spotkania najpopularniejszych graczy świata esportu.

Co? Gdzie? Kiedy?

Games Clash Masters odbędzie się w Gdynia Arenie. Zawodnicy rozpoczną zmagania 20 września, jednak będzie to dzień zamknięty dla publiczności. 21 września w sobotę rozpocznie się widowisko dla publiczności. O godz. 12:00 odbędzie się Ceremonia Otwarcia, po której rozpocznie się pierwszy półfinał. Drugi półfinał rozpocznie się o godz. 16:00 i potrwa do wieczora. Zwycięzcy półfinałów zmierzą się w wielkim finale 22 września o godz. 14:00, a poprzedni go showmatch z udziałem najpopularniejszych graczy. Pomiędzy wszystkimi meczami odbędą się występy DJ-a oraz będą dostępne wszystkie strefy festiwalowe.

Do wstępu na wydarzenie upoważniają bilety dostępne na miejscu oraz na www.gamesclash.pro. Dla mieszkańców Gdyni przygotowano wiele zniżek. Osoby do 6. roku życia, osoby powyżej 70. roku życia oraz osoby z widoczną niepełnosprawnością mogą wejść na teren festiwalu za darmo. Posiadacze karty Mieszkańca Gdyni otrzymają 10% zniżki w kasie wydarzenia, a karta Gdynia Rodzinna upoważnia do zakupu w kasie na miejscu specjalnych biletów rodzinnych.

Counter-Strike: Global Offensive

CS:GO to jedna z najpopularniejszych gier esportowych w Polsce i zagranicą. To tak zwana „strzelanka” (FPS – „first person shooter). Dwie pięcioosobowe drużyny – terroryści oraz antyterroryści – rywalizują ze sobą na przygotowanych przez producenta mapach. Turniejom e-sportowym zawsze towarzyszy komentarz, analiza i niezwykła oprawa.