Targi Pracy, Edukacji i Przedsiębiorczości

Targi_PracyA2.cdr
Data rozpoczęcia: 29 Maja 2018, godz. 10.00
Czas trwania: 4:00 godz.

TARGI PRACY, EDUKACJI I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W GDYNI

Wysyłasz mnóstwo CV dziennie, ale telefon wciąż milczy? Zastanawiasz się dlaczego tak jest? Odpowiedź jest prosta: dziś pracy szuka się inaczej! Jeśli chcesz znaleźć pracę marzeń, weź sprawy w swoje ręce. Pracodawca sam Cię nie znajdzie, musisz mu w tym pomóc. To Ty zapukaj do jego drzwi, albo … przyjdź na Targi Pracy, Edukacji i Przedsiębiorczości w Gdyni.

Wiosna to czas zmian. Często towarzyszy nam myśl o zmianie pracy lub w przypadku studentów i absolwentów – znalezieniu miejsca stażowego lub praktyk. Warto więc wybrać się na takie Targi. Oferta jest na tyle bogata, że każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni, jak co roku, wraz z Gdyńskim Centrum Wspierania Przedsiębiorczości oraz Fundacją Gospodarczą organizują takie wydarzenie. Już 29 maja w hali „Gdynia Arena” blisko 130 przedsiębiorców z różnych branż, zaprezentuje ponad 3 tys. oferty pracy, w kraju i za granicą wraz z warunkami zatrudnienia. Szkoły oraz firmy szkoleniowe zaprezentują swoją ofertę edukacyjną dla osób, które chcą zmienić lub podwyższyć swoje kwalifikacje i umiejętności. Oprócz tego przygotowano specjalną ofertę dla uczniów. Będą oni mogli skorzystać z ciekawych, bezpłatnych warsztatów i spotkań, na temat świadomego i efektywnego planowania swojej przyszłości zawodowej i edukacyjnej organizowanych przez doradców zawodowych z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku.

Kluczem do sukcesu jest jednak dobre przygotowanie. Każda osoba powinna przeanalizować, z jaką branżą lub specjalizacją wiąże swoją dalszą karierę zawodową. Zawęzi to bowiem obszar poszukiwań. Bogata oferta firm prezentujących się na Targach daje odwiedzającym możliwość wyboru pracy zgodnej z oczekiwaniami i planami.

Jeśli nie jesteś w stanie zaplanować swojej ścieżki zawodowej, praktycy podpowiedzą m.in. jaki kierunek obrać, jak skutecznie przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej oraz jak poprawnie opracować dokumenty aplikacyjne. Jednym z punktów programu, cieszącym się co roku ogromnym zainteresowaniem, będzie możliwość skorzystania z porad doradców zawodowych.

Nie zabraknie też konsultacji i porad w zakresie wizerunku. Wizażyści pokażą, jak wykonać dyskretny i podkreślający charakter makijaż, masażyści pomogą wyeliminować napięcie mięśni, które towarzyszy stresującym sytuacjom, a fotograf wykona profesjonalne zdjęcie do CV.

Centrum Nauki Experyment poza ofertami pracy, podczas tegorocznej edycji Targów zaprezentuje również zaskakujące eksperymenty fizyczne oraz chemiczne.

Przewidziano też tzw. Strefę Cudzoziemców, w ramach której pracodawcy, a także sami cudzoziemcy będą mogli dowiedzieć się na temat legalnego pobytu i pracy cudzoziemców w Polsce.

Dodatkowe informacje:

e-mail: [email protected] , [email protected]  tel. (58) 621 11 50 wew. 127