Gimnazja na start – Gdyńska Giełda Szkół

GOTOWY
Data rozpoczęcia: 16 Kwietnia 2018, godz. 09.00
Czas trwania: 6:00 godz.

„Gimnazja na start – Gdyńska Giełda Szkół” odbędzie się już 16 kwietnia w Gdynia Arenie. Wydarzenie skierowane jest do ponad dwóch tysięcy uczniów III klas gimnazjalnych. Już teraz szkoły otrzymały informatory dla gimnazjalistów z ofertą szkół ponadgimnazjalnych, które posłużą jako pomoc w wyborze przyszłej placówki edukacyjnej.

– Giełda odbywać się będzie w trzech turach. Pierwsza od godz.9.00 do 11.00, druga od godz.11.00 do 13.00 i trzecia od 13.00 do 15.00. Wydarzenie podzielone będzie na trzy części: strefę edukacyjną, rozwojową i strefę wystawców. W strefie edukacyjnej przygotowaliśmy prezentację szkół ponadgimnazjalnych. Strefa rozwojowa to przede wszystkim spotkania z doradcami zawodowymi, którzy pomogą wybrać młodzieży szkołę odpowiednią do ich umiejętności, predyspozycji, zainteresowań i talentów. Natomiast strefa wystawców, to kwintesencja giełdy – swoją ofertę prezentować będą wszystkie gdyńskie szkoły ponadgimnazjalne. Oferty edukacyjne przedstawią również m.in. Urząd Miasta Gdyni, Wymiennikownia, Muzeum Emigracji czy Biblioteka z Pasją – mówi Aneta Szymerowska z wydziału edukacji Urzędu Miasta Gdyni.

Tegorocznej giełdzie szkół towarzyszyć będzie także wiele atrakcji, m.in.: dron, możliwość stworzenia swojej własnej pocztówki z wydarzenia, fotobudka, miejsce relaksu – czyli czytelnia z wygodnymi poduchami i leżakami, czy prezentacja aplikacji mobilnej ze szczególnym uwzględnieniem zakładki NAUKA na stronie www.gdynia.pl, nauka programowania i wiele innych niespodzianek.