Kayah & Bregović

Kayah_Bregovic_Gdynia_Arena_1200x1697_flyer
Data rozpoczęcia: 15 Września 2017, godz. 20.00
Czas trwania: 2:00 godz.

Nie widzieliście ich razem 17 lat… Kayah i Bregović ruszają w wielką trasę koncertową!

Kayah i Goran Bregović po 17 latach przerwy ponownie łączą siły i wyruszają w wielką trasę koncertową. Artyści wystąpią wspólnie na 7 koncertach w Polsce. Swój kultowy repertuar z płyty “Kayah i Bregović” zagrają w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdyni, Poznaniu, Łodzi oraz Szczecinie.

Kayah i Goran Bregovic

Album „Kayah i Bregović” odgrywa kultową rolę w historii polskiej muzyki. Wydana w 1999 roku płyta sprzedała się w ponad milionowym nakładzie, otrzymując jednocześnie status diamentowej płyty oraz wiele nagród muzycznych, m.in. 3 Fryderyki i 4 Superjedynki. Mimo upływu lat utwory z płyty są wciąż aktualne i podbijają serca kolejnych pokoleń. Najlepszym dowodem na to jest reakcja fanów na zeszłoroczny gościnny udział Kayah podczas koncertu Gorana Bregovića wraz z jego Wedding and Funeral Band.

Kayah i Goran Bregovic

We wrześniu 2016 roku duet zagrał wspólnie kilka wybranych utworów podczas koncertu serbskiego artysty w Warszawie. Informacja o gościnnym udziale Kayah wzbudziła wielkie zainteresowanie wśród fanów muzyki, dzięki czemu bilety zostały wyprzedane na wiele dni przed wydarzeniem. Przedsięwzięcie, które pierwotnie miało odbyć się w klubie Progresja zostało przeniesione do większej Hali Koło i ponownie wyprzedane. Koncert okazał się ogromnym sukcesem, a publiczność, bardzo zróżnicowana pod względem wieku, tak licznie zgromadzona na wydarzeniu, śpiewała z Kayah każdy wykonywany przez nią utwór.

KAYAH&BREGOVIC_fot.Bart_Bajerski_2

„Kocham podróżować dzięki muzyce, nie tylko uchem po mapie przenosząc się do Cabo Verde z Cesarią Evorą, do Izraela z Idanem Raichelem, ale i na Bałkany razem z Bregovićem. Ta ostatnia współpraca przyniosła mi w życiu dużo dobrego i wiem jak ważna była w życiu innych ludzi. To właśnie z szacunku dla fanów, dla ważnych chwil w ich życiu powiązanych z naszą wspólną płytą, zdecydowałam się na koncerty z Goranem. Zapalnikiem był nasz wspólny warszawski występ w zeszłym roku. To ogromna frajda poczuć się tak blisko z tyloma ludźmi. Wspaniała energia, wspaniała bałkańska podróż, ale i podróż w czasie dla nas wszystkich. Czeka nas ogromna dawka wzruszeń ” – komentuje Kayah.

Kayah&Bregovic_fot_Barbara_Olszewska_8

Gościnny występ Kayah na koncercie Gorana Bregovića to był jedynie przedsmak tegorocznej trasy koncertowej. W tym roku, na wyprawę na Bałkany wraz ze swoim ulubionym duetem będą mogli wybrać się fani z całej Polski, a artyści zapowiadają, że na tę okazję przygotują też muzyczne niespodzianki.

Trasę koncertową Kayah i Gorana Bregovića organizuje agencja Follow The Step.

Bilety już w sprzedaży!

BILETY: Biletomat.pl: https://www.biletomat.pl/bilety-na-kayah-bregovic/ Eventim.pl: http://www.eventim.pl/Kayah&Bregovic eBilet.pl https://www.ebilet.pl/muzyka/ethno/goran-bregovic/

oraz w sieciach: Empik, Media Markt, Saturn.

Bilety dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich możliwe są do zakupu pod linkiem:

https://www.biletomat.pl/koncerty/kayah-i-bregovic-4955/

Obejrzyj teledysk do utworu „Prawy do Lewego”: http://bit.ly/PrawyDoLewego

KONTAKT DLA MEDIÓW: Ada Zaborowska / Follow The Step / Media Specialist [email protected] / +48 796 874 661

AKREDYTACJE: [email protected]